Engel yok aramızda sözünün her zaman kanıtı olan SOMET Zihinsel Gelişim Derneği öğrencilerinin hazırladığı ünlü oyun yazarı William Shakespeare’ın ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı tiyatro oyunu seyircisiyle buluştu.

10-16 Mayıs Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında; SOMET Zihinsel Gelişim Derneği’ne bağlı Özel Odunpazarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, hocaları Nazan Naz önderliğinde ünlü İngiliz oyun yazarı William Shakespeare’ın ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı tiyatro oyununu hazırladı. Oyun, 8 Mayıs 2023 Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk ve Sanat Kültür Merkezi ve 9 Mayıs 2023 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Kırmızı Salon olmak üzere 2 ayrı sahnede sergilendi.

Yoğun ilgi ve katılım ile ayakta alkışlanan öğrencilerimiz oyunu başarı ile tamamlamalarının haklı gururunu yaşadı. SOMET Zihinsel Gelişim Derneği Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Metintaş ve Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu kapanış konuşmalarını yaparak, bu güzel çalışma ve gayretleri için başta Nazan Naz Hocamız olmak üzere oyuncu öğrencilerimize ve destek veren hocalara teşekkürlerini ilettiler.