Engel Tanımaz Eller

SOMET Zihinsel Gelişim Derneği’nin düzenlediği en özel ellerden en özel eserlerin sergilendiği ‘Engel Tanımaz Eller’ sergisi bir kez daha görücüye çıktı.

10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında düzenlenen etkinliklerinin sonuncusuyla karşımıza çıkan SOMET Zihinsel Gelişim Derneği’ne bağlı Özel Odunpazarı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri yıl boyunca gelişimlerine katkı sağlayan ürünlerini ‘Engel Tanımaz Eller’ el sanatları sergisi ile tanıttı. 30-31 Mayıs-1 Haziran 2023 tarihlerinde Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Evi sergi salonunda gerçekleştirilen sergide zihinsel engelli öğrencilerin yapmış olduğu el emeği ürünler büyük beğeni topladı.

31 Mayıs 2023’te yapılan açılış seremonisinde hocaları Nazan Naz ile Aşkın ve Sevginin Korosu da katılan konuklara güzel bir müzik dinletisi sundu. Bu özel güne katılımlarından dolayı Eskişehir Valiliği, Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir İl Milli Eğitim ve Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Uğur Böceği Derneği ile her zaman desteklerini esirgemeyen tüm gönül dostlarımıza dernek olarak teşekkür ederiz. İlgiyle karşılanan en özel ellerden en özel eserler için başta hocaları Şeniz Başakıncı olmak üzere tüm öğrencilerimize de daha nice başarılara imza atmalarını dileriz.